Круглий стіл «Реформація і православ’я»

Ресурсно-дослідницький центр Євро-Азіатської акредитаційної асоціації спільно з Центром дослідження релігій НПУ ім. М.П. Драгоманова запрошують до участі в засіданні круглого солу на тему «Реформація і православ’я», що відбудеться 26 листопада 2015 року. Під час проведення заходу очикуються доповіді Юрія Чорноморця, Сергія Бортніка, Дональда Ферберна, Михайла Черенкова та інших фахівців у даній тематиці.

Нижче можна ознайомитися з інформаційним листом заходу:

Ресурсно-дослідницький центр Євро-Азіатської акредитаційної асоціації
Центр дослідження релігії
Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова

запрошують до участі в

КРУГЛОМУ СТОЛІ «РЕФОРМАЦІЯ І ПРАВОСЛАВ'Я»

Захід відбудеться 26 листопада 2015 р. в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (м. Київ).
Мета столу – стимулювати науково-богословську та релігієзнавчу рефлексії у сферах взаємодії протестантської Реформації та православ'я. До участі запрошуються науковці, богослови, релігієзнавці, студенти та представники духовенства.

Проблемні поля:

• Історичні та богословські моделі європейської Реформації в православному контексті;
  • Точки дотику протестантської та православної теологічних традицій;
  • Взаємовплив східноєвропейських протестантських рухів та православ'я: питання ідентичності, віросповідної сутності тощо;
  • Міжконфесійні стосунки на вітчизняних теренах: православно-протестантський аспект.

Формат роботи передбачає коротку вступну промову модератора, дві або чотири доповіді за зазначеною тематикою (до 20-ти хв.), дискусію учасників та підведення підсумків. Також учасники заходу можуть виголошувати репліку – коротке висловлювання, відповідь або зауваження (до 3 хв.) доповідачеві.

Доповідачі:

• Юрій Павлович Чорноморець - доктор філософських наук, професор кафедри культурології Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П.Драгоманова. Тема: «Точки зустрічі православної і протестантської теологій: Григорій Палама та Мартін Лютер, Девід Харт та Мирослав Вольф»
  • Бортник Сергій Михайлович – доктор богослов'я (Гейдельбергський університет), доцент кафедри богослов'я Київської духовної академії і семінарії. Тема: «Тема предания в межконфессиональном диалоге».
  • Дональд Ферберн (Donald Fairbairn) - доктор богослов'я (Кембріджський університет), професор раннього християнства Семінарії Гордон-Конвел. Тема: «Погляд Кирила Олександрійського на праведність: точка дотику для православних і євангельських протестантів»
  • Черенков Михайло Миколайович – доктор філософських наук, професор Українського католицького університету. Тема: «Реформація як спільне майбутнє для православних і протестантів».

Форму учасника можна заповнити до 23 листопада 2015 року за посиланням: http://bit.ly/ReformationOrthodoxy2015. Попередня реєстрація є обов'язковою.
Реєстраційний внесок (50 грн.) сплачується перед початком заходу.
Початок роботи – 10.00, реєстрація – з 9.00.
Робочі мови круглого столу: українська, російська, англійська.

Більше інформації про підготовку заходу можна отримати на сайті: http://reformation500.e-aaa.info, або написавши на електронну скриньку організаційного комітету: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..