ugi-R500-logo

19-20 квітня 2017 року в м. Буча, Київської області, вдбудеться міжнародна науково-практична конференція:

«Богословські, філософські, економічні та освітні аспекти реформаційних процесів в Європі: минуле і сьогодення».

Мета конференції: активізувати дослідження з історії реформаційних рухів та переосмислити їх значення та роль у розвитку європейських держав, а також їх вплив на сучасні суспільні процеси.

Задачі конференції:

* Створити майданчик для спілкування між представниками різних наукових кіл щодо дослідження історії Реформації.

* Організувати діалог щодо проблем, ідентичностей та здобутків протестантизму в контексті святкування 500-річчя Реформації.

* Залучити вчених, аспірантів, здобувачів, студентів до наукової дискусії стосовно протестантизму з метою стимулювання і підтримки наукової діяльності по дослідженню реформаційних рухів.

* Активізувати дослідження з історії реформаційних рухів у східноєвропейському контексті та їх ролі у церковних перетвореннях та суспільно-культурних процесах періоду постреформації.

Учасники конференції:

До участі у конференції запрошуються: науковці, докторанти, аспіранти та здобувачі, викладачі та студенти ВНЗ та духовних семінарій, студенти, представники релігійних організацій, органів державної влади. Формат конференції передбачає доповіді провідних українських та закордонних релігієзнавців, теологів, семінари та дискусії, спілкування із представниками протестантських навчальних закладів.

Учасникам конференції надається можливість виступити з доповіддю.

За матеріалами конференції буде підготовлений збірник матеріалів конференції.

Напрямки роботи конференції:

Історико-культурна секція

* Зародження Реформації: причини та наслідки.

* Реформація і Контрреформація в Європі

* Особливості реформаційних процесів у країнах Європи, Азії, Африки, Америки та Австралії.

* Вплив реформаційних рухів на суспільно-політичні перетворення у Східній Європі;

* Історія протестантських рухів у Східній Європі.

* Протестантизм в Україні

* Вплив Реформації на формування естетичних засад європейської культури.

* Культурологічні аспекти реформаційних процесів в Україні.

* Історичні умови та соціально-політичні причини формування ренесансної культури України.

* Протестантизм та мистецтво

Філософсько-богословська секція

* Філософія і теологія протестантських рухів (історія, сучасність, діалог з історичними традиціями).

* Доба Реформації та гуманістичні тенденції.

* Вплив ідей Реформації на розвиток філософської та богословської думки країн Східної Європи.

* Реформація та наукова думка в Західній Європі.

* Сучасні концепції Реформації у східноєвропейському богослов'ї

* Актуальні проблеми протестантського богослів'я на сучасному етапі.

* Екуменічні рухи в сучасному протестантизмі.

Освітньо-педагогічна секція

* Вплив Реформації та Протестантизму на розвиток європейської та національної освіти та науки.

* Роль християнської освіти в розвиткові реформаційних процесів

* Богословські та освітні засади Реформації

* Особливості теологічної освіти сучасного східноєвропейського протестантизму

* Протестантські школи в минулому та в сучасності

Реформація і розвиток массової комунікації

* Реформація як каталізатор розвитку журналістики.

* Інформація як рушій суспільних процесів в часи Реформації і в теперішній час

* Розвиток релігійної публіцистіки

* Ідеї Реформації і сучасна теорія комунікації

Економічна секція

* На межі століть: економічний підсумок 500-річного розвитку країн із православною, католицькою та протестантською культурами

* Роль християнства у виникненні сучасної фінансової системи країн-лідерів

* Перша та друга промислові революції як економічний результат християнської культури

* Роль християнства та протестантизму у формуванні сучасних інструментів макроекономічної по-літики.

* Економічна категорія «довіра» та її прояви в різноманітних світових культурах

* Лібералізм. Чи реально досягнути ефективної самоорганізації економіки поза межами багатовіко-вих традицій Реформації?

* Вплив релігійно-конфесійних ідей на формування сучасних економічних систем;

* Реформаційні процеси в основних течіях християнства та форми соціально-економічної і освітньої модернізації;

* Специфіка моделей менеджменту, економіки і соціально-економічної політики у різновидах протестантизму;

* Новітні концепції менеджменту у контексті реформ освіти: ідейно-духовний та теоретико-прикладний аспекти.

Організатори заходу: ДВНЗ «Український адвентистський теологічний інститут», ПВНЗ «Український гуманітарний інститут», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Центр дослідження релігії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Дедлайн: 27 березня.

Більш детальну інформацію про підготовку конференції можна знайти за наступною адресою: http://ugi.edu.ua/mizhnarodna-naukovo-praktichna-konferentsiya