Рене Декарт і Олег Хома в НПУ ім. Драгоманова

dekart-rene

У суботу, 8 квітня, в приміщенні Центру дослідження релігії Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова відбувся VIII методологічний семінар на тему "Гносеологія й теологія Декарта: ряди речей, прості природи, пізнавальна сила й метафізика створення вічних істин Богом"

Доповідачем виступив відомий декартознавець, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії та гуманітарних наук Вінницького національного технічного університету Олег Ігоревич Хома. Участь у семінарі взяли понад 20 студентів, аспірантів і богословів з різних міст й духовних навчальних закладів України.

UCU 8657

Впродовж семінару професор Олег Хома познайомив учасників із ключовими місцями "Правил для керування розумом"(1628-29). Детальніше розглядалися наступні питання:

- поняття universalis humana sapientia, нове тлумачення науки (Правило І).

- формування ментального об'єкта наук, усунення "усії": ряди речей, абсолютне й відносне в рядах речей, прості природи і "притаманне нам світло", lumen quodam in nobis insito (Правило VI, абз. 1-7)

- Intuitus i deductio (Правило ІІІ, абз. 5-9) - Ingenium (Правило ХІІ, абз. 10-25). Також учасники ознайомилися із листами до Мерсена (весни 1630р.) про створення вічних істин Богом.

Методологічні семінари проводяться спільно з Центром дослідження релігії НПУ ім. М. П. Драгоманова та Ресурсно-дослідницьким центром Євро-Азіатської акредитаційної асоціації для студентів, аспірантів та науковців, які вивчають богослов'я в державних та духовних навчальних закладах України. Ціль таких семінарів - допомогти дослідникам глибше зрозуміти різні філософські та богословські традиції задля формування власної богословської думки в Україні.

Щиро дякуємо Ользі Дятлик за фото для матеріалу!

</p