IIІ науково-методологічний семінар «Актуальні проблеми сучасного богослов’я»

наук семінар 3

Взаємодія філософського та богословського дискурсів
у сучасній християнській думці

Дата: 26 листопада 2016 р.
Час: 9:00 год. (реєстрація).
Місце:
м. Київ, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова.
Реєстрація на захід (до 23.11.2016): http://bit.ly/seminar26-11-2016
Робочі мови: українська, російська, англійська.

Мета третього семінару - обговорити лінії взаємодії філософії та богослов’я та їх вплив на християнську думку на сучасному етапі.

До участі у заході запрошуються науковці, богослови, релігієзнавці, студенти, представники духовенства.

РОЗКЛАД РОБОТИ СЕМІНАРУ

9.00 – 9.30  реєстрація
9.30 – 11.00      робота семінару
11.00 – 11.30    перерва на каву
11.30 – 13.00    робота семінару
13.00 – 14.00    перерва на обід

14.00 – 16.30    робота семінару
16.30 – 17.00    перерва на каву
17.00 – 18.30   робота семінару

Доповідачі

Михайло Миколайович Черенков – доктор філософських наук, професор кафедри філософії філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету.
Тема: «Переосмислення гуманізму на перехресті богословського та філософського дискурсів».

Роман Павлович Соловій – кандидат історичних наук, керівник Ресурсно-дослідницького центру Євро-Азіатської акредитаційної асоціації, старший науковий співробітник Центру дослідження релігії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
Тема: «Християнське богослов’я перед викликом постмодернізму: методологічний та радикальний підходи до взаємодії».

о. Олег Гірник – ліценціат релігійних наук, старший викладач кафедри богослов'я філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету.
Тема: «Богословський аванґард як інноваційна пропозиція на перехресних шляхах сучасної гуманітаристики».

о. Войчех (Сурувка) ОР – ліценціат з теології, директор Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського в Києві.
Тема: «Політична філософія як виклик для сучасного богослов'я».

Архімандрит Кирило Говорун – PhD, кандидат богослов’я, старший науковий співробітник Центру дослідження релігії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, старший викладач Стокгольмської школи теології, науковий співпрацівник Колумбійського університету (США).
Тема: «Національне та християнське: раціоналізація у світлі теорій секуляризації».

о. Олег Кіндій – PhD, доцент кафедри богослов'я, заступник декана з міжнародних зв'язків філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету.
Тема: «Концепція autarkeia у Климента Олександрійського і її вплив на екобогослов'я».

Ігор Каленикович Сацик – кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії і релігієзнавства Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, викладач кафедри Церковно-історичних та Гуманітарних дисциплін Волинської православної богословської академії УПЦ КП.
Тема: «Теологія святителя Григорія Нісського та сучасна універсалістська етика».
Дар’я Сергіївна Морозова – кандидат культурології, науковий співробітник Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Науково-видавничого об’єднання "Дух і літера".
Тема: «Два образи смислу у Ханса Ульриха Гумбрехта».

Умови участі в семінарі
Для реєстрації на семінар необхідно до 23 листопада 2016 заповнити реєстраційну форму за посиланням: http://bit.ly/seminar26-11-2016

Учасники семінару сплачують реєстраційний внесок в сумі 200 грн., який включає в себе вартість реєстраційного пакету, обід, дві кавові перерви. Витрати на проїзд оплачуються учасниками семінару самостійно. Учасники, які не платять реєстраційного внеску, можуть зареєструватися і взяти участь у семінарі в якості гостей (без забезпечення умов учасників семінару).

Контакти огранізаційного комітету:
+ 38 (044) 486-94-57 (Анна Поліщук).